Poznávací zájezd Rathen

Chci rezervovat
Typ ubytování: lázně Rathen
Lokalita: Německo / Rathen / Rathen
Doprava: Autobus

Popis zájezdu

 

 

Plavba lodí

 

 

 

 

do saských

 

 

 

 

lázní Rathen

 

 

 

Plujte s námi na výlet labským kaňonem z Děčína kolem majestátně se tyčících skal českosaského Švýcarska, pod pevností Königstein až do Rathenu. Do Rathenu nesmí auta, jenom lodě, výletníci, turisté a rodiče s dětmi.

 

Lázeňské městečko se rozkládá na obou březích Labe spojených nejstarším přívozem na Labi, který je v neustálém provozu. Na levém břehu je obrovská zahradní železnice s modely měst na české i německé straně, dětský park s prolézačkami a lezeckou stěnou, zahradní pavilon s cukrárnou a posezením při kávě.Od přívozu vede krásná procházková stezka zakončená lázeňskou vyhlídkou s hudebním parkem trvale hrajícím k pohledu na amfiteátr skal. Na pravém břehu projdete kolem stylových hotelů a penzionů pěší zónou plnou cukráren a obchůdků se suvenýry a dárkovými předměty. Pěší zóna ústí do lesního údolí s rybárnou nabízející čerstvě uzené pstruhy z domácího chovu a pokračuje k lesnímu jezeru Amselsee s možností zapůjčení lodiček k projížďce pod množstvích bizardních skalních vrcholů. V blízkosti jezera se nachází výjimečné skalní přírodní divadlo pro několik tisíc osob s trvalým repertoárem od příběhů Karla Maye s živými zvířaty v odpoledních hodinách až po večerní představení divadelní klasiky s mnoha světelnými a zvukovými efekty v odrazech skal. Od jezera vystoupáme k turistickému magnetu oblasti –skalní vyhlídce Bastei s torzy historického hradu a zbytky opevnění s placeným procházkovým okruhem . na samotném vrcholu se nachází mnoho úchvatných skalních vyhlídek a rozsáhlý komplex stravovacích zařízení od bufetu až po restauraci nejvyšší cenové kategorie. Při západu slunce sestoupíme k přístavišti ke zpáteční cestě lodí. A kdo by se bál ze zdravotních důvodů pěší túry, může využít místní dopravy, kterou se dostanete až přímo k vyhlídce.

 

Cena zahrnuje: autokarovou dopravu do Hřenska a zpět, plavbu do K.Rathenu, dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo), dvouchodovou večeři (předkrm a hlavní jídlo), služby průvodce na lodi, v češtině zpracovaný itinerář

Odjezd:    Humpolec-Stromovka 04.30 hod.

                Pelhřimov-parkoviště Lidl 05.00 hod.

                 Vlašim – CA Yvetta  05,45 hod.

   předpokládaný návrat do 23.00 hod.

 

Facebook