Nic nenalezeno

Pirovac leží na severním pobřeží stejnojmenného zálivu 21 km severozápadně od Šibeníku. V úrodném okolí se pěstuje hlavně vinná réva, výnosný je i zdejší rybolov. První historické zmínky o Zloselu, jak se do roku 1921 Pirovac jmenoval, sahají do konce 13. století. Na obranu proti Turkům byla v 16. století postavena pevnost s hradbami, přesto však bylo město dvakrát dobyto a obyvatelé se museli uchýlit na ostrov Murter. Zbytky historických památek zde najdete dodnes, zejména na pohádkových ostrůvcích Sustipanac (sv.Štěpán) a ostrově Ljubovi (ostrov Lásky). Pirovac má několik pěkných oblázkových pláží - Sitnice, Vrulje, Vrilo, Lolič, Makirina - s pozvolným vstupem do moře, nejteplejší a nejčistší vodou na světě. Pláž Lolič obdržela v roce 2011 ocenění "modrou vlajkou", na konci pláže Makirina, asi 1 km od centra, je zátoka s léčivým bahnem. 20 km od letoviska je Vranské jezero - největší v Chorvatsku (rozloha přes 30 Km2) - původně sladkovodní, nyní mírně slané vzhledem k propojení s mořem. Letovisko je baštou malé kopané, provozovat můžete i windsurfing, nebo si půjčit kolo. Konají se pravidelné diskotéky a různé slavnosti, např. Slavnost plodů moře, Pirovacké noci, soutěže zpěváků.... K romantickým procházkám lákají starobylé kamenné uličky, k posezení u sklenky výborného vína stylové restaurace a vinárny.

Fakultativní výlety:

NP Krka: 350KN - celodenní výlet lodí po řece Krka, welcome drink, návštěva nejznámějšího vodopádi v NP na Skradinském buku, koupání, procházka po naučné stezce.

NP Kornati: 350KN - celodenní výlet lodí ke Kornatským ostrovům, návštěva ostrova Dugi otok - koupání ve slaném jezeře Mir,výstup na útesy, welcome drink, oběd (maso/ryba,salát, víno).

Levrnaka: 300KN - celodeení výlte ke Kornatským ostrovům, zakotvení na ostrově, koupání v zátoce Lojena, welcome drink, oběd (ryba/ maso, salát, káva, dezert).

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.